Co warto wiedzieć o ogrzewaniu niezależnym? |

ogrzewanie niezalezne

Ogrzewanie niezależne, określane także mianem ogrzewania postojowego, poprawia komfort jazdy w mroźne, zimowe dni. System ten zapewnia bardzo duże możliwości i równie wiele korzyści. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat ogrzewania niezależnego.

8 najważniejszych faktów na temat ogrzewania niezależnego

  1. Ogrzewanie niezależne pozwala na wyjątkowo szybkie ogrzanie pojazdu. Jest to szczególnie przydatne w zimie, gdy niemal od razu po wejściu mamy ciepło we wnętrzu samochodu, nawet w bardzo mroźne poranki.
  2. Istnieją trzy rodzaje ogrzewania niezależnego: powietrzne, wodne i elektryczne. Ogrzewanie powietrzne przeznaczone jest zarówno do samochodów osobowych, jak i dostawczych. Ogrzewanie powietrzne stosowane jest głównie w samochodach ciężarowych, dostawczych i jachtach. Z kolei ogrzewanie elektryczne w Polsce się nie przyjęło, używa się go niemal wyłącznie w krajach skandynawskich.
  3. Ogrzewanie niezależne można zamontować w każdym samochodzie. Prace montażowe warto jednak zlecić fachowcom, gdyż niezbędne są do tego odpowiednie umiejętności, sprzęt i nieco doświadczenia. Do specjalistów warto też zgłosić się już na etapie doboru odpowiedniego ogrzewania niezależnego.
  4. Dodatkowe, niezależne ogrzewanie przyda się nie tylko w starszych modelach pojazdów, ale również w nowych autach, w których wydajność standardowego ogrzewania jest niewystarczająca.
  5. Kierowcy, którzy zostawiają samochody na parkingach zewnętrznych, a często nawet i ci, którzy przechowują auta w nieogrzewanych garażach, każdego ranka zmuszeni są do zeskrobywania szronu i lodu z szyb. Dzięki ogrzewaniu niezależnemu raz na zawsze pozbędziemy się konieczności używania skrobaczek do szyb.
  6. Rzadko się o tym mówi, ale ogrzewanie niezależne to rozwiązanie ekologiczne i oszczędne. Odpowiednio ciepły silnik zużywa znacznie mniej paliwa, a jednocześnie w mniejszym stopniu zanieczyszcza środowisko.
  7. Podgrzewanie silnika przez niezależne ogrzewanie wiąże się z jeszcze jedną zaletą: brak problemów z rozruchem.
  8. Niezależne ogrzewanie wpływa również na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Kiedy we wnętrzu samochodu jest przyjemnie ciepło, możemy zdjąć od razu kurtkę, która krępuje ruchu, skupiając się wyłącznie na drodze.

 

Co warto wiedzieć o ogrzewaniu niezależnym