Ogrzewanie na łodziach: cechy i rodzaje systemu Webasto

Systemy ogrzewania Webasto dla łodzi i jachtów

Jachty i łodzie motorowe to nie tylko pasja i inwestycja, ale również wyznacznik pewnego stylu życia. Właścicielom łodzi rekreacyjnych z pewnością zależy na jak największym komforcie ich użytkowania – w każdych warunkach. Relaks na jachcie czy łodzi nie powinien być uzależniony od warunków pogodowych, zwłaszcza w chłodniejsze dni. Systemy Webasto do kontroli klimatu skutecznie rozwiązują problemy szybko zmieniającej się pogody na morzu. Firma Webasto działa na polskim rynku motoryzacyjnym od ponad 20 lat, zapewniając kompleksowe rozwiązania z zakresu systemów grzewczych i klimatyzacyjnych w pojazdach i na łodziach.

 

Webasto Air Top

Systemy ogrzewania Webasto Air Top dostępne są w różnych zestawach, przystosowanych do konkretnych rodzajów łodzi. Dzielą się na dwa rodzaje: ogrzewanie powietrzne oraz wodne. Oba zasilane są paliwem, pobieranym z baku łodzi i dostarczanym do systemu przez pompę paliwa. W związku z tym, że jej przewody zasysające nie sięgają dna zbiornika, nie istnieje ryzyko całkowitego opróżnienia baku. Prawidłowy montaż Webasto gwarantuje bezpieczeństwo pasażerów i uniemożliwia przedostanie się szkodliwych spalin do wnętrza łodzi. Agregaty grzewcze nie emitują również nieprzyjemnych zapachów.

 

Dwa rodzaje ogrzewania

Agregaty powietrzne przeznaczone są do ogrzewania pomieszczeń pasażerskich. Mają kompaktowe rozmiary, są dosyć lekkie i zużywają niewiele paliwa. Wyloty ciepłego powietrza są umieszczane w różnych miejscach na pokładzie, co zapewnia optymalne osuszanie tego powietrza i szybkie generowanie ciepła. Ogrzewanie powietrzne przystosowane jest do łodzi żaglowych i motorowych do 45 stóp długości. Jest niezależne od zasilania zewnętrznego i temperatury wody zaburtowej – zapewnia dużą wydajność i oszczędną eksploatację. Z kolei agregaty wodne rozprowadzają po pokładzie ciepłe powietrze dzięki nagrzewnicom i wentylatorowym wymiennikom ciepła. Pozwalają zaoszczędzić miejsce w kajucie, ponieważ montowane są w maszynowni. Ich największym atutem jest możliwość nie tylko dystrybucji ciepła, ale również ogrzewania wody użytkowej oraz połączenia z systemem klimatyzacji.

Systemy ogrzewania Webasto dla łodzi i jachtów