Co warto wiedzieć o przewozie łatwo psującej się żywności

przewóz towarów

Od jakiegoś czasu mówi się, że świat staje się coraz mniejszy. Nic w tym dziwnego: w dobie Internetu, tanich lotów i ogromnych kontenerowców zrobienie zakupów na przeciwległym krańcu kuli ziemskiej nie jest już niczym dziwnym. Towary produkowane w odległych krajach codziennie kursują pomiędzy kontynentami, aby jak najszybciej dotrzeć do swojego nowego właściciela. Dzięki nowym technologiom obecnie da się przetransportować dosłownie wszystko. Nawet szybko psująca się żywość jest regularnie wysyłana do klientów w dalekich krajach.

Samochody-chłodnie

Transport żywności i leków jest możliwy dzięki odpowiednio wyposażonym samochodom. Pojemne auta wyposażone w specjalne chłodnie samochodowe każdego dnia przemierzają wszystkie kontynenty. Na czym polega fenomen chłodni? To bardzo proste. Część ładunkowa jest chłodzona niezależnie od kabiny kierowcy i działa nawet wtedy, gdy auto stoi na parkingu. W związku z tym przewożony towar ma zapewnioną stałą, niską temperaturę, nawet wtedy, gdy kierowca zatrzyma się na kilkugodzinny odpoczynek lub jest mu zimno i wyłączy chłodzenie kabiny. Dzięki tym wyspecjalizowanym pojazdom nawet łatwo psująca się żywność może wyruszyć w kilkudniową podróż w największe upały i z pewnością dotrze do odbiorcy w odpowiednim stanie. Chłodnie samochodowe sprawiły, że Polacy na co dzień mogą bezpiecznie jeść owoce morza lub egzotyczne cytrusy.

Serwis

O czym muszą pamiętać przewoźnicy oferujący transport samochodami-chłodniami? Przede wszystkim o ich regularnych przeglądach i serwisowaniu. Chłodnie muszą działać bez zarzutów utrzymując podczas drogi i postojów pożądane temperatury. Zepsucie się chłodni na trasie może skutkować zepsuciem się przewożonego towaru, a co za tym idzie, ogromnymi stratami finansowymi klienta, które zazwyczaj musi pokryć przewoźnik. Regularne serwisowanie chodni pozwala zapobiegać takim sytuacjom. Dbanie o poprawne działanie chłodni przekłada się również renomę przewoźnika, który pracuję na opinię godnego zaufania i niezawodnego.

Kilka słów o transporcie towarów