Odgrzybianie klimatyzacji | serwis klimatyzacji samochodowej

odgrzybianie klimatyzacji

Jednym z problemów, który może wystąpić w niesprawnej klimatyzacji samochodowej, jest obecność grzybów. Jak sobie z nim poradzić?

Grzyby i ich niepożądane działanie

Grzyby wydzielają specyficzny i niemiły zapach, który w dodatku jest bardzo niekorzystny dla zdrowia. Oprócz bólu głowy, ogólnej dekoncentracji i złego samopoczucia, grzyby mogą powodować alergie, w szczególności u dzieci. Gdy klimatyzacja nie działa sprawnie, powietrze jest mieszane, a nie chłodzone. Daje się wówczas zauważyć znaczny spadek efektywności jej pracy oraz wzrost spalania silnika. To wszystko powodują właśnie grzyby zasiedlone w klimatyzatorze samochodowym.

Zagrzybiona klimatyzacja – przyczyny

Grzyby wcale nie namnażają się tylko w starych klimatyzacjach, a raczej w tych rzadziej używanych albo stosunkowo rzadko serwisowanych. Jednak tak naprawdę każda klimatyzacja jest na nie narażona ze względu na wilgoć, która w niej występuje. W jaki sposób zwalcza się grzyby z klimatyzacji? Najczęściej wykonuje się to za pomocą środków chemicznych, ozonatora lub systemu ultradźwiękowego. Odgrzybianie zaleca się wykonywać profilaktycznie dwa razy do roku przed sezonem letnim i zimowym. W ten sposób klimatyzacja będzie działała prawidłowo i szybko się nie zepsuje.

Serwis klimatyzacji samochodowej Wrocław

Istotną rzeczą jest oddanie klimatyzacji do serwisu wtedy, gdy czujemy, że powietrze w kabinie samochodowej uległo zmianie. Jeśli zauważyłeś któryś z poprzednio wymienionych problemów, nie zwlekaj, i czym prędzej znajdź serwis klimatyzacji samochodowej. Profesjonaliści posiadają odpowiedni sprzęt do walki z grzybami w klimatyzacji i w skuteczny sposób się z nimi rozprawią. My, polecamy oczywiście usługi naszej firmy Gastal, która działa na terenie Wrocławia.

Odgrzybianie klimatyzacji