Jakie są najczęściej spotykane naprawy klimy samochodowej

Klimatyzacja samochodowa

Klimatyzacja samochodowa sprawia, że z auta można korzystać wygodnie i bezpiecznie nawet w bardzo upalne dni. Jak każde urządzenie, również i klima może ulec awariom, przez co kierowca musi udać się do zaufanego serwisu, który ją naprawi. Na czym polega zazwyczaj naprawa klimatyzacji samochodowej?

Popularne usługi

Naprawa klimatyzacji zazwyczaj zaczyna się od pełnej diagnostyki jej działania. Dzięki niej można sprawdzić, czy klima jest wydajna i skuteczna, a jeśli nie, szybko namierzyć źródło problemu. Popularne usługi, które mają znaczący wpływ na działanie systemu to na przykład dezynfekcja, odgrzybianie środkami chemicznymi, ozonowanie lub czyszczenie systemem ultradźwiękowym. W razie konieczności klimę czyści się dodatkowo specjalistycznymi preparatami. Serwisy wymieniają też filtry antypyłkowe, które zapobiegają dostawaniu się zanieczyszczeń do kabiny samochodu. Czasami problemem jest nieszczelność układu klimatyzacyjnego, który należy po prostu uszczelnić. Popularną usługą w serwisach jest też regeneracja lub wymiana węży, skraplaczy i chłodnic. Stare klimatyzacje samochodowe zazwyczaj wymagają ponownego napełnienia gazem, popularnie przez kierowców nazywanego „nabijaniem”.

Gdy naprawa nie pomoże…

Wielu kierowców martwi się tym co zrobią, gdy okaże się, że klimatyzacja całkowicie się popsuła i wyżej wspomniane naprawy nie przyniosą skutku. W tym przypadku nie pozostanie im nic innego jak montaż nowej klimatyzacji. Niewiele osób wie o tym, że jest to w ogóle możliwe. Instalacja nowych urządzeń klimatyzacyjnych jest często wykonywaną usługą w wielu serwisach, tak więc system klimy da się wymienić a samochodzie jak każdą inną zużytą lub popsutą część. Zawsze warto pamiętać o tym, że regularne serwisowanie klimatyzacji nie tylko wydłuża jej żywotność, ale także ma korzystny wpływ na zdrowie kierowcy i pasażerów.  Warto do tego zadania znaleźć wyspecjalizowany serwis, który rzetelnie sprawdzi system i poinformuje nas o jego faktycznym stanie.

Naprawa klimatyzacji samochodowej