Najczęstsze problemy z klimatyzacją samochodową

serwis klimatzyacji

Klimatyzacja, jeśli nie jest często czyszczona i regularnie serwisowana, może łatwo ulec kilku usterkom. Sprawdź, co najczęściej może być problematyczne w klimatyzacji samochodowej.

Klimatyzacja – z czego się składa?

W skład klimatyzacji samochodowej wchodzi: sprężarka powietrza, skraplacz, osuszacz, zawór redukcyjny parownika oraz czynnik chłodzący.

Brudne filtry

Klimatyzacja samochodowa nie jest tak często oddawana do serwisu, jak biurowa, dlatego stanowi doskonałe siedlisko dla wielu bakterii. Wiele osób zapomina, jak ważne jest regularne czyszczenie filtrów. W ten sposób dbamy o dobre samopoczucie podczas jazdy samochodem oraz o nasze zdrowie. Wymiana filtra powoduje, że w kabinie mamy lżejsze i czystsze powietrze, a wszystkie niemiłe zapachy zostają zneutralizowane.

Niedobór czynnika chłodzącego i środka smarnego w sprężarce

Czynnik chłodzący powinien być w pełni uzupełniony, jego zbyt mała ilość powoduje bowiem zmniejszenie wydajności klimatyzacji samochodowej. O ubytku czynnika chłodzącego możemy się przekonać tylko podczas przeglądu, który należy wykonywać chociaż raz w roku. Sprężarka natomiast jest chyba najważniejszym miejscem w całej klimatyzacji, a środek smarny pozwala ją należycie zakonserwować. Uzupełnianie środka smarnego w sprężarce również odbywa się podczas przeglądu klimatyzacji samochodowej. Podsumowując, zarówno niedobór, nawet niewielki, czynnika chłodzącego czy środka smarnego w sprężarce skutkuje zmniejszeniem wydajności klimatyzatora, a także dekoncentracją u kierowcy z powodu powietrza, które nie jest odpowiednio chłodzone w kabinie.

Serwis klimatyzacji samochodowej Wrocław

Powyższe naprawy nie są wcale kosztownym wydatkiem. Z wszelkimi problemami z pewnością poradzi sobie nasza firma Gastal, profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowej we Wrocławiu.

Najczęstsze problemy z klimatyzacją samochodową