Jak dbać o klimatyzację samochodową | klimatyzacja Wrocław

klimatyzacja w aucie

Aby klimatyzacja działała efektywnie i sprawnie, trzeba o nią należycie dbać, dlatego zaleca się jej regularne czyszczenie oraz serwisowanie. Dbanie o klimatyzację przynosi naprawdę wiele korzyści.

Czyszczenie klimatyzacji

Klimatyzacja zbiera wilgoć, kurz i brud, dlatego jest idealnym miejscem do namnażania się bakterii i grzybów, zaniedbana może nawet gnić. Jazda autem z taką klimatyzacją jest mało komfortowa, a co więcej, może powodować u człowieka szereg reakcji alergicznych i skutkować złym samopoczuciem. Warto czyścić klimatyzację również ze względu na koszty eksploatacji samochodu, ponieważ w ten sposób zwiększa się jej moc, a równocześnie zmniejsza zużycie paliwa. Jak często należy czyścić klimatyzację samochodową? Większość producentów mówi, że raz do roku. Znaczenie ma tutaj częstotliwość użycia klimatyzacji, której powinno używać się jak najczęściej, minimum raz w miesiącu, nawet podczas zimy. Ogólnie im częściej używana klimatyzacja, tym wymaga częstszych zabiegów czyszczących.

Regularne przeglądy

Przegląd klimatyzacji zaleca się wykonywać raz do roku lub co około dziesięć tysięcy przejechanych kilometrów. Niektórzy twierdzą, że najlepiej robić ją dwa razy w roku, a mianowicie przed sezonem letnim i zimowym, ponieważ zdecydowanie zwiększy to efektywność jej działania i zapobiegnie wszelkim usterkom. W ten sposób klimatyzacja będzie nam służyć przez wiele lat. Warto zwrócić szczególną uwagę na wymianę filtru przeciwpyłowego, który rzadko wymieniany jedynie miesza, a nie chłodzi powietrze w kabinie. Co dwa lub trzy lata poleca się natomiast wymianę osuszacza. W czasie przeglądu sprawdza się także ilość czynnika chłodzącego, który trzeba co roku uzupełniać.

Przegląd klimatyzacji samochodowej Wrocław

Serdecznie polecamy nasz serwis klimatyzacji we Wrocławiu – Gastal.

Jak dbać o klimatyzację samochodową?